Jak edytować strony - szybki start

Każdy użytkownik, nawet niezarejestrowany, może edytować strony, więc po prostu wciśnij guzik edit, który znajduje się na dole każdej ze stron. Otworzy się wtedy edytor z odpowiednimi opcjami.

Mimo że tworzenie stron i ich edycja jest stosunkowo prosta, istnieje jeszcze cala masa innych opcji, które pozwalają na stworzenie całkiem zaawansowanych sajtów. Więcej dowiesz się odwiedzając strony dokumentacji.

Dodawanie nowych wtyczek

Po odwiedzeniu dowolnej kategorii, np. Microblogging zobaczysz listę zagadnień. Aby dodać nową wtyczkę, przejdź do edycji strony i umieść kod wyświetlający wtyczkę pod odpowiednim zaganieniem. Przed dodaniem wtyczki upewnij się, że nie istnieje ona w kategorii, do której zamierzasz ją dodać oraz że wybrałeś odpowiednią kategorię i zagadnienie. Jeśli przypisałeś wtyczkę do złej kategorii - nie martw się, poprawimy. Staraj się jednak wykonać wszystko jak najlepiej.

Jedna wtyczka może być przypisania do kilku zagadnień oraz kategorii.

Kod odpowiedzialny za wyświetlanie wtyczki

[!-- Blok z wtyczką: początek--]
[[div class="plugin"]]

[[div class="extlinks"]]
[[span class="homepage"]][http://wtyczki.wikidot.com Strona wtyczki][[/span]]
[[span class="repo"]][http://wordpress.org/extend/plugins/ Oficjalne repozytorium][[/span]]
[[/div]]

[[span class="plugintitle"]]Tutaj umieść nazwę wtyczki[[/span]]

------

[[div class="description"]]
[!-- Opis wtyczki: początek --]
Tutaj umieść opis wtyczki
[!-- Opis wtyczki: koniec --]
[[/div]]
[[/div]]
[!-- Blok z wtyczką: koniec --]

Rzeczy, które powinieneś dodać

  • Link do strony wtyczki na blogu/stronie autora oraz link do strony wtyczki na oficjalnym repozytorium wtyczek. Nie zmieniaj treści linków - podmień tylko adresy URL. Jeśli wtyczka nie istnieje w repozytorium lub nie ma swojej strony - pozostaw domyślne wartości.
  • Tytuł wtyczki w miejscu do tego przeznaczonym
  • Opis wtyczki - jak wyżej. Powinien on być napisany w trzeciej osobie liczby pojedynczej oraz obiektywny, w przeciwnym wypadku zostanie usunięty.

Przed zapisaniem strony kliknij w podgląd! Napisz do nas w przypadku jakichkolwiek problemów z wyświetlaniem się wtyczki na stronie.

Dodawanie nowych zagadnień

Przez zagadnienie rozumiemy kolejną sekcję artykułu, zaczynającą się od trzech kropek, w stylu …zmienić wygląd panelu. Każde zagadnienie może posiadać kilka wtyczek, choć najczęściej do jednego zagadnienia będzie przypisana jedna wtyczka.

Ze względu na to, że boksy z wtyczkami są pływające, trzeba przed każdym zagadnieniem wyczyścić pływające elementy, za co odpowiadają cztery tyldy - ~~~~. Całość wygląda tak:

Kod odpowiedzialny za wyświetlanie zagadnienia

~~~~
++ ...zmienić wygląd panelu

Tak jak w przypadku boksu z wtyczką, przed dodaniem zagadnienia upewnij się, czy nie istnieje ono już w kategorii, do której zamierzasz je dodać oraz czy wybrałeś dobrą kategorię.

Dodawanie nowych kategorii

Jeśli dane zagadnienie lub wtyczka nie pasuje do żadnych z dostępnych kategorii, dodaj swoją. W tym celu skorzystaj z poniższego formularza:

Kategoria automatycznie zostanie przydzielona do odpowiedniej strony nadrzędnej, co poskutkuje wyświetleniem jej w katalogu. Pamiętaj o dodaniu choć jednego zagadnienia do kategorii.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License